Audyty Energetyczne Przedsiębiorstw
 

Audyty Energetyczne i Remontowe
Świadectwa Charakterystyki Energetycznej

Audyty Oświetlenia
Projekty Oświetlenia

Audyty Sieci Ciepłowniczych
Audyty Ekologiczne

Audyty Efektywności Energetycznej
Białe Certyfikaty


Aktualności 2018

Unia sfinansuje projekty zwiększające efektywność energetyczną

Duże firmy mają szansę pozyskać z UE 100 mln zł wsparcia na projekty zwiększające ich efektywność energetyczną. Taki jest budżet konkursu, do którego nabór wystartuje 31 stycznia. Inwestycje, które będą z niego finansowane, muszą wynikać z przeprowadzonego audytu energetycznego w firmach. To jeden z kluczowych warunków konkursu. Od ubiegłego roku audyt jest obowiązkowy dla dużych przedsiębiorstw, ale z danych URE wynika, że przeprowadziło go tylko 58 proc. zobowiązanych podmiotów.

czytaj dalej
Informacja Prezesa URE o przeprowadzonych w 2017 roku audytach energetycznych przedsiębiorstw

Wypełniając obowiązek, o którym mowa w art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej (Dz. U. z 2016 r. poz. 831), Prezes URE pismem z dnia 31 stycznia 2018 r. przedstawił Ministrowi Energii informacje określone w ww. regulacji.

czytaj dalej
Aktualności 2017

200 mln złotych na Fundusz Termomodernizacja w 2018 roku

4 grudnia 2017 Instytut Ochrony Środowiska w Krakowie przekazał następującą informację: Informujemy, że otrzymaliśmy odpowiedź od Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa (MIiB) na nasze pismo z obawami dot. środków planowanych w 2018 r. na Fundusz Termomodernizacji i Remontów (FTiR)

MIiB potwierdza w nim informacje udzielone przez Ministra Morawieckiego 23.11 zgodnie, z którymi Rada Ministrów podjęła decyzję o dodatkowym zasileniu FTiR kwotą 180 mln PLN (poruszone m.in. w mediach). Środki te należy zsumować z tymi zaplanowanymi w budżecie państwa (ok. 20 mln PLN w obecnej wersji projektu ustawy budżetowej na 2018 r.) oraz z ewentualnymi wolnymi środkami Funduszu oraz z oszczędnościami budżetowymi z części nr 18 budżetu za 2017 r. Zgodnie z informacjami od MIiB cała ta kwota "pozwoli na realizację w 2018 r. całego popytu zgłaszanego przez inwestorów realizujących przedsięwzięcia remontowe i termomodernizacyjne na zasadach określonych w ustawie o wspieraniu termomodernizacji i remontów".

MIiB podkreśla także, że działania resortu w zakresie termomodernizacji będą miały na celu "przeciwdziałanie zanieczyszczeniu powietrza".

Informacja Zrzeszenia Audytorów Energetycznych
Warszawa, grudzień 2017Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 604 434 360

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz że...

Dysponujemy ponad 10-letnim doświadczeniem, dzięki czemu jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów

Nasza siedziba znajduje się w województwie pomorskim ale oferujemy swoje usługi Klientom na terenie całego kraju

Posiadamy własny, profesjonalny i niezawodny sprzęt, co pozwala przyspieszyć prace i zminimalizować koszty realizacji

Nasza wyspecjalizowana i doświadczona kadra zawsze chętnie doradzi i pomoże Państwu w doborze najbardziej optymalnych rozwiązań dopasowanych do konkretnych potrzeb

Współpracujemy zarówno z Klientami indywidualnymi, dużymi i małymi firmami oraz instytucjami, podejmujemy się nawet najtrudniejszych wyzwań